Váš nákupní košík je prázdný.
775 037 100

Jak tato dieta funguje

Proteinová/nízkosacharidová dieta je relativně stará a prověřená metoda redukce hmotnosti. Proteinová nebo také bílkovinná či ketogenní dieta byla podrobně popsána před více než 40 lety a za jejího otce je považován profesor Harvardovy univerzity George L. Blackburn, M.D., Ph.D. Proteinová dieta je již několik desetiletí běžně rozšířenou a používanou metodou.

Nízkosacharidové a zároveň i nízkokalorické jídlo anglické firmy Exante obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny a minimum tuků. Tři porce obsahují 100 % vitamínů, minerálů a stopových prvků, které Vaše tělo denně potřebuje. Je jen na Vás, jaká jídla si zvolíte. Klidně si můžete dát k snídani polévku a k obědu koktejl, nebo tři koktejly za den. Všechna jídla/porce jsou přesně vyvážená, takže si můžete libovolně vybírat složení své diety, jak Vám nejvíce vyhovuje.

Tato dieta umí s nadváhou zatočit. Proteinová jídla anglické firmy Exante mají snížený obsah cukrů a tuků a zároveň zvýšený obsah bílkovin. Díky tomu v těle dochází ke změně metabolizmu a ke zcela přirozenému spalování uložených tuků. Proto jsou výsledky viditelné velmi rychle. Optimální příjem bílkovin také zajistí, abyste neztráceli na svalové hmotě a zhubli skutečně jen to, co zhubnout máte – nadbytečné tuky.

Tělo ukládá energii ve dvou formách: jako tuky a jako sacharidy (v podobě glykogenu uloženého v játrech). Právě této zásoby tuků se chcete zbavit. Jako první začne tělo spalovat uložený glykogen. Teprve když je zásoba sacharidů spotřebována, začne využívat vlastní tukové rezervy. Malé množství sacharidů, které produkty firmy EXANTE obsahují, přemění tělo ihned na energii. Vzhledem k tomu, že toto množství je nedostatečné, začne tělo využívat sacharidy z vlastních zásob. Přibližně po třech dnech (u někoho to může být dříve, u někoho později)  se zásoby glykogenu spotřebují a tělo začne využívat jiný zdroj energie, tedy vlastní tukové zásoby.

Dieta může plně nahradit běžnou stravu. Velmi nízký denní příjem kcal znamená, že v nejkratším možném čase ztratíte nadbytečné kilogramy tuku a rychle získáte zpět ideální (vysněnou) váhu.

Situace, kdy dochází ke spalování vlastních tukových zásob, Vám přinese několik výhod:

  • budete se cítit dobře
  • tělo bude chráněno proti ztrátě netučných tkání
  • pocit hladu se bude zmenšovat


Jednotlivé fáze hubnutí


1 – Příprava

Dobře si pročtěte všechny informace o tomto způsobu hubnutí na našich webových stránkách. Můžete najít také spoustu informací i jinde na internetu.

Zvažte svůj zdravotní stav. Pokud jste zcela zdrávi a neužíváte žádné léky, není třeba konzultace s lékařem. Pokud ale trpíte nějakým onemocněním, přečtěte si pečlivě vše o kontraindikacích a zvažte návštěvu a konzultaci u svého lékáře, zda je právě tento typ diety pro Vás vhodný.

2 – Hubnutí

Nejjednodušší část procesu. Užíváte Exante produkty dle Vámi zvoleného dietního plánu a dodržujete pitný režim. V případě, že se nevěnujete žádnému sportu, po 14 dnech přidáváte pravidelné lehké cvičení nebo procházky. V opačném případě můžete ve svém sportu pokračovat, nicméně je vhodné snížit intenzitu.

3 – Stabilizace – přechod na vyváženou stravu

Pozor! Čím je toto období přechodu na pevnou stravu delší, tím je menší riziko vzniku jojo efektu. Stabilizace je velmi pozvolný přechod na pevnou, vyváženou a zdravou stravu. Toto období slouží k určení optimálního denního příjmu kalorií, které zaručí dlouhodobé udržení Vaší ideální váhy. Stabilizace je nejdůležitější částí Vašeho úsilí – není možné ji vynechat.

Chcete-li si získanou váhu udržet a vyhnout se jojo efektu, musíte touto fází projít. Je třeba odolávat snaze vrátit se do starých kolejí, stresu nebo jiným příčinám Vaší nadváhy.

Návrat k normální stravě musí být pozvolný, nejdříve nahrazujete jedno dietní jídlo běžným jídlem (nejméně 1 týden), poté nahradíte dvě jídla (nejméně 1 týden).

4 – Udržování váhy

Udržet si získanou ideální váhu je nejtěžší část celého procesu. Největším nebezpečím po ukončení programu hubnutí je, že se člověk vrátí ke svým špatným stravovacím návykům, které nadváhu způsobily. V naší nabídce naleznete spoustu produktů, které Vám mohou pomoct v udržení váhy a zdravého životního stylu.

Jídla firmy Exante samozřejmě můžete zařadit i do svého běžného jídelníčku a nahrazovat jimi například večeři nebo oběd. Tyčinky zase mohou skvěle posloužit na cestách.

DŮLEŽITÉ: JE NUTNÉ DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM! 2–3 LITRY TEKUTIN DENNĚ, KDY KÁVA SE DO CELKOVÉHO PŘÍJMU NEZAPOČÍTÁVÁ.